bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Nagrody dla Młodych Sportowców

Podczas sesji Rady Gminy Lubartów, która odbyła się 31 października dokonano podsumowania konkursu na największe osiągnięcie sportowe w Gminie Lubartów w roku szkolnym 2017/2018. Rozstrzygnięto także współzawodnictwo sportowe szkół.

Wyniki konkursu są efektem pracy Kapituły konkursu, która pracowała w składzie: Adam Wasak – przewodniczący oraz Anita Kusio, Iwona Szumiec, Bogdan Wójcik – członkowie.

W kategorii Igrzyska Dzieci w konkursie na Największe Sportowe Osiągnięcie w Gminie Lubartów w roku szkolnym 2017/2018 pierwsze miejsce zajęły Julia Przysiadła, Wiktoria Wasak, Szymon Czubacki oraz Szymon Wasak ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej za zajęcie IV miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w badmintonie. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Wnuk, Wiktor Pawlina oraz Adam Borzęcki ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce za zajęcie IV miejsca w Klubowych Drużynowych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym chłopców; Bartosz Mirosławski, Jakub Woźniak oraz Patryk Niebrzydowski ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie za zajęcie IV miejsca w Finale Wojewódzkim XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym; Dawid Gębal, Marcin Urban, Karol Gwiazda, Karol Dziedzic, Kacper Mitura, Jakub Targoński oraz Mikołaj Podgórniak ze Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Skrobowie za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Rejonu w piłce nożnej chłopców.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Kapituła nie przyznała zwycięstwa. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Katarzyna Jusiak oraz Katarzyna Kubiak ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w drużynowym turnieju tenisa stołowego dziewcząt; Weronika Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach za zajęcie I miejsca w XX Wiosennych Biegach Przełajowych Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej; Monika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za zajęcie I miejsca w XXVI Biegu Solidarności; Magdalena Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Biegach im. Gen. Kleberga w Kocku; Aleksandra Sobstyn ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za zajęcie III miejsca w XXVI Biegu Solidarności.

Kapituła podsumowała także wyniki współzawodnictwa szkół Gminy Lubartów w roku szkolnym 2017/2018. W kategorii Igrzyska Dzieci najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Skrobowie, natomiast w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce.

Nagrody najlepszym sportowcom i przedstawicielom szkół wręczyli: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki. Wójt Krzysztof Kopyść podziękował uczniom i nauczycielom za reprezentowanie Gminy Lubartów na arenach sportowych oraz życzył młodym sportowcom dalszych sukcesów.

on 02 listopad 2018
Odsłony: 824