bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Gminny Konkurs Wiedzy o USA

Ostatnio w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o krajach anglojęzycznych „The USA & its beauty”. Tym razem uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Lubartów mieli okazję wykazać się swoją wiedzą o Stanach Zjednoczonych.

Do konkursu zostało zgłoszonych 18 uczniów ze szkół podstawowych z Wólki Rokickiej, Brzezin, Annoboru, Szczekarkowa, Łucki i Skrobowa. Celem imprezy było upowszechnianie wiedzy ogólnej o Stanach Zjednoczonych, znajomość mapy, motywacja do nauki języka angielskiego, jak również rozwijanie postaw otwartych na inne społeczności i kultury.

Gościem specjalnym był Evan Gaj reprezentujący Polską Komisję Fulbrighta. W czasie, kiedy komisja konkursowa sprawdzała testy, z uczestnikami spotkał się Evan. Opowiadał o swoim kraju – Stanach Zjednoczonych, o swoich pasjach oraz pokazał młodzieży kilka zabaw ze swojego dzieciństwa w Massachusetts. Uczniowie, którzy mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem mówią, że była to dość kosmiczna przygoda i ciągle są pod ogromnym wrażeniem.

Evan Gaj jest absolwentem Uniwersytetu Lehigh w stanie Pensylwania, USA. Posiada tytuł Bachelor of Science and Masters in Mechanical Engineering. Jest inżynierem, pilotem i badaczem, zaangażowanym w promowanie międzynarodowej wymiany kulturalnej. Obecnie jest stypendystą Polskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie i przebywa na Politechnice Warszawskiej.

Uczestników konkursu wraz z ich opiekunami powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie Anna Zmysłowska oraz koordynator konkursu Edyta Borowicz-Czuchryta. W czasie konkursu uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Nagrody oraz upominki i dyplomy ufundowane między innymi przez Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia uczestnikom wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki oraz radny Rady Gminy Lubartów Grzegorz Gdula.

Wyniki gminnego konkursu:
I miejsce – Martyna Bronisz (SP Brzeziny)
II miejsce – Klaudia Bronisz (SP Brzeziny)
III miejsce – Natalia Pożarowszczyk (SP Skrobów)
IV miejsce – Kalina Smyk (SP Łucka)
V miejsce – Bartłomiej Krupa (SP Skrobów).

on 16 maj 2018
Odsłony: 953