bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Uczennice Szkoły Podstawowej w Annoborze laureatkami konkursu wojewódzkiego

26 marca w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego poświęconego historii i topografii miasta Lublin „Historyczne miejsca, historyczne postacie – 100 lat Niepodległej w Lublinie”.

Celem konkursu było m.in. zapoznanie uczniów z historią Lublina, losami znanych obywateli miasta Lublin, zachęcenie do zgłębiania wiedzy na temat topografii i historii miasta, zainteresowanie uczniów mało znanymi faktami z przeszłości miasta i jego mieszkańców w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Spośród 150 prac literackich jury doceniło teksty uczennic ze Szkoły Podstawowej w Annoborze – Malwiny Powroźnik z klasy V oraz Wiktorii Cieniuch z klasy VI. Obydwie uczennice zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięstwo przyniosły im prace literackie, w których w oryginalny i twórczy sposób odniosły się do znanych z historii postaci związanych z Lublinem – Tadeusza Gałeckiego pseudonim Andrzej Strug oraz Józefa Czechowicza. Dziewczynki zostały przygotowane przez Małgorzatę Rafał i Sylwię Cieniuch.

Konkurs objęli honorowym patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie Ewa Momot.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.

on 30 marzec 2018
Odsłony: 858