bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Jasełka w Szczekarkowie

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Jezusa. Młodzi aktorzy doskonale wczuli się w odtwarzane role. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania.

Opanowali pamięciowo i zinterpretowali poprzez emocjonującą grę aktorską kwestie sceniczne. Aby w pełni oddać radość z narodzenia Pana, urozmaicili występ śpiewem, wykonując tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe. Zmieniające się dekoracje oraz piękne stroje, „anielskie” tańce i śpiewy wywarły duże wrażenie na widzach. Kiedy inscenizacja dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa w dowód uznania za dojrzałą i poruszającą interpretację biblijnej historii.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie Anna Zmysłowska oraz zaproszeni goście. Wśród oficjeli byli: ks. Andrzej Juźko, Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka, Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki, radni Anna Lipska, Tadeusz Wiak, Grzegorz Gdula oraz sołtys Antoni Szczepaniak.

on 01 luty 2018
Odsłony: 993