bip logo pomn1 grad

ePUAP www

XIV Edycja Gminnego Konkursu „Recytujemy Ulubione Utwory Poezji Dziecięcej”

29 listopada w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu „Recytujemy ulubione utwory poezji dziecięcej”. Impreza została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lubartowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i klas I-III ze szkół podstawowych Gminy Lubartów. Konkurs przygotowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego: Ewa Całka, Jadwiga Czekierda, Janina Kuszplak, Maria Sikorska i Katarzyna Kosik.

Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Ludmiła Romaneczko, która serdecznie powitała uczestników, nauczycieli, jurorów oraz rodziców. Zmagania recytatorów obserwowali m.in.: Dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie Anita Kusio, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska oraz Przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów Tadeusz Wiak. W skład komisji oceniającej wchodziły: Aneta Pawełoszek, Iwona Mazurek i Sylwia Mitaszka – bibliotekarki Gminy Lubartów.

Przy ocenie recytatorów brano pod uwagę: stopień opanowania pamięciowego utworu; poprawność i płynność recytacji; świadome używanie środków ekspresji; ogólne wrażenie artystyczne.

Łącznie do konkursu przystąpiło 28 uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich wybranych prze siebie utworów.

Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie:

W kategorii oddziału przedszkolnego dzieci 6-letnich:
I miejsce Paulina Tchórz ze Szkoły Podstawowej w Łucce
II miejsce Julia Egiert ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej
III miejsce – Alicja Budzyńska ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach

W kategorii klas I:
I miejsce Mateusz Kamiński ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej
II miejsce Wiktoria Ogórek ze Szkoły Podstawowej w Skrobowie
III miejsce Julia Góźdź ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce

W kategorii klas II:
I miejsce Martyna Mysiak ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce
II miejsce Julia Urban ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej
III miejsce Kinga Malessa ze Szkoły Podstawowej w Łucce

W kategorii klas III:
I miejsce Zuzanna Drozd ze Szkoły Podstawowej w Skrobowie
II miejsce Przemysław Tchórz ze Szkoły Podstawowej w Łucce
III miejsce Aneta Mazurek ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej

Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Świąteczne pamiątki oraz słodkie upominki, których fundatorem był Wójt Gminy Lubartów przekazała Dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie.

on 05 grudzień 2017
Odsłony: 1100