bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Sportowe sukcesy uczniów ze Skrobowa

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrobowie, w szkolnych Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego, które odbyły się 3 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Zawodnicy ze Skrobowa wygrali zdecydowanie współzawodnictwo drużynowe w kategorii chłopców. W konkurencjach indywidualnych zdobyli 5 złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Rewelacją zawodów był Damian Sagan, który zdeklasował rywali w skoku wzwyż, pokonując wysokość 171 cm i bijąc tym wynikiem rekord szkoły. Nie miał sobie równych ubiegłoroczny mistrz powiatu w skoku w dal Mikołaj Kosior, który ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Objawieniem drużyny został Norbert Pochwatka, który niespodziewanie wygrał konkurs pchnięcia kulą. Swoje sprinterskie uzdolnienia potwierdził Bartek Oniszczuk, zdobywając kolejny złoty medal na dystansie 100 m. Również sztafety 4x100 m stanęły na najwyższym stopniu podium mistrzostw. Chłopcy w składzie – Bartek Oniszczuk, Bartłomiej Różyk, Mikołaj Kosior i Mateusz Granat przybiegli na metę z najlepszym czasem, natomiast dziewczęta – Patrycja Panasiuk, Kinga Góźdź, Iga Małyska i Wiktoria Targońska, zostały wicemistrzyniami powiatu. Brązowymi medalami mogą się pochwalić Robert Czukiewski, który zdobył go na wyczerpującym dystansie 1000 m oraz Kacper Grabowski w pchnięciu kulą. Wszyscy medaliści uzyskali prawo startu w zawodach rejonowych.

on 12 czerwiec 2019
Odsłony: 352