Drukuj

Gminny Konkurs Wiedzy „Wielka Brytania i USA – Zjednoczone Światy”

21 maja w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o krajach anglojęzycznych „Wielka Brytania i USA – Zjednoczone Światy”.

Do konkursu zostało zgłoszonych 14 uczniów ze szkół podstawowych z Brzezin, Annoboru, Szczekarkowa, Łucki i Skrobowa.

Celem konkursu są: upowszechnianie wiedzy ogólnej o Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, motywacja do nauki języka angielskiego, jak również rozwijanie postaw otwartych na inne społeczności i kultury.

Uczestników konkursu wraz z ich opiekunami powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie Anna Zmysłowska oraz koordynator konkursu – Edyta Borowicz-Czuchryta. W czasie konkursu uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Nagrody oraz upominki i dyplomy ufundowane między innymi przez Wójta Gminy Lubartów wręczyli uczestnikom konkursu zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, Dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie Anita Kusio oraz Grzegorz Gdula – radny Rady Gminy Lubartów.

Po konkursie zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Uczestnicy konkursu uplasowali się na następujących pozycjach:

I miejsce – Martyna Bronisz (SP Brzeziny)
II miejsce – Natalia Pożarowszczyk (SP Skrobów)
III miejsce – Alicja Mucha (SP Szczekarków)
IV miejsce – Klaudia Bronisz (SP Brzeziny)
V miejsce – Aleksandra Wierzchoń (SP Skrobów).

on 03 czerwiec 2019
Odsłony: 638