bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Turniej Wszystko Dla Zdrowia

24 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej odbył się XXVIII Turniej Sprawnościowo-Rekreacyjny o Puchar Wójta Gminy Lubartów pod hasłem „Wszystko dla zdrowia”. Uczestniczyły w nim drużyny 7 szkół podstawowych. Po powitaniu uczestników i gości przez Ludmiłę Romaneczko, dyrektora szkoły, uroczystego otwarcia dokonała Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska.

Turniej ten to wspaniała sportowa zabawa, w której brały udział reprezentacje ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Lubartów: Annoboru, Brzezin, Łucki, Nowodworu, Skrobowa, Szczekarkowa i Wólki Rokickiej. Każda drużyna liczyła 16 osób – po dwoje uczniów z klas I-VIII.

Młodzi zawodnicy musieli wykazać się szybkością, zwinnością oraz skocznością podczas wykonywania konkurencji sprawnościowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Były to m.in.: bieg z pałeczką sztafetową, piłka w tunelu, rzut woreczkiem do skrzyni, skoki na piłce. Niektóre zadania wykonywali uczniowie klas I-IV, inne V-VIII, a jedną wspólnie cała drużyna. Zmagania uczestników wzbudziły ogromne emocje. Panowała gorąca atmosfera, jak w czasie największych widowisk sportowych. Zawodnicy byli dopingowani przez kibiców, dyrektorów szkół, zaproszonych gości oraz uczniów z Wólki Rokickiej.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach. Do finału z I grupy weszły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Annoborze i Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie, natomiast z II grupy zakwalifikowały się drużyny z Łucki i Wólki Rokickiej.

A oto wyniki finału:
I miejsce SP Wólka Rokicka 42 pkt
II miejsce SP Annobór 30 pkt
III miejsce SP Szczekarków 26 pkt
IV miejsce SP Łucka 24 pkt.

Zwycięski, przechodni Puchar Wójta Gminy Lubartów wywalczyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej.

Organizatorem imprezy był Bogdan Wójcik, który również ją poprowadził. Sędziami zawodów byli: Helena Krzyżanowska, Zdzisław Waśkowski oraz Adam Wasak – sędzia liniowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt sportowy dla szkoły. Nagrody wręczyły: Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska oraz Anita Kusio, dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie. Fundatorem pucharów i nagród jak co roku była Gmina Lubartów.

on 03 czerwiec 2019
Odsłony: 891