bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Złote Gody Mieszkańców Gminy Lubartów

W sobotę 25 maja jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowały cztery pary małżeńskie z naszej gminy.

Uroczystość złotych godów odbyła się w Urzędzie Miasta Lubartów. Wśród 8 par z miasta i gminy Lubartów, które obchodziły jubileusz przysięgi małżeńskiej, znaleźli się: Helena i Zdzisław Grabowscy z Woli Mieczysławskiej, Henryka i Mieczysław Szczygłowie z Łucki – pary te świętowały 51 lat pożycia małżeńskiego oraz Teodozja i Waldemar Groszowie z Łucki, Alina i Jan Kopyściowie z Wandzina – pary te świętowały 50 lat pożycia małżeńskiego.

Podczas okolicznościowego spotkania dostojni jubilaci zostali uhonorowani Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Władze samorządowe naszej gminy reprezentowali: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Sławomir Sugier. Dla Wójta Kopyścia było to szczególne wydarzenie, gdyż jedną z długoletnich par małżeńskich, byli jego rodzice.

Niezwykłej uroczystości towarzyszyło mnóstwo emocji i wzruszeń, a samych jubilatów wspierały rodziny. Wśród życzeń nie zabrakło również tortu okolicznościowego i lampki szampana.

W dowód szczególnego uznania trwałości oraz nierozerwalności małżeństwa i rodziny, Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Sławomir Sugier składają Dostojnym Jubilatom życzenia kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku na dalsze wspólne życie.

on 28 maj 2019
Odsłony: 1575