bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Kolejne inwestycje na terenie Gminy Lubartów

Ubiegły rok był rekordowy pod względem ilości inwestycji i środków finansowych, które zostały wydatkowane na te działania. Ale i w tym roku na terenie naszej gminy dużo się dzieje i do końca roku będzie się działo.

Tegoroczną sztandarową inwestycją jest montaż solarów. Do końca września na około 800 domach będą zainstalowane systemy solarne podgrzewające wodę. Już teraz ponad połowa zaplanowanych do montażu gospodarstw cieszy się z ciepłej wody.

Cały czas realizowane są też dwie inne inwestycje. Są to: Modernizacja ujęć wody w Chlewiskach i Skrobowie-Kolonii, wraz z rozbudową sieci wodociągowej oraz Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowościach Annobór – Annobór-Kolonia.

W kolejce na realizację czekają dwa kolejne zadania, na które rozstrzygnięto już przetargi. Dużą inwestycją jest Termomodernizacja budynków Gimnazjum w Łucce i Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej. Z kolei Opracowanie dokumentacji technicznej i prawnej na przebudowę dróg gminnych dotyczy kilku odcinków dróg.

Kolejną inwestycją jest Rozbudowa budynku Wiejskiego Domu Kultury w Nowodworze. Na to zadanie ogłoszono już przetarg.

Wszystkie zadania inwestycyjne realizowane w tym roku pochłoną znaczne środki finansowe. Pochodzą one z budżetu Gminy Lubartów oraz z innych źródeł, w tym Unii Europejskiej.

on 19 kwiecień 2019
Odsłony: 848