bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Szkoła w Brzezinach pod patronatem bł. Karoliny Kózkówny

Kolejna szkoła w gminie Lubartów zyskała swoje imię. Patronką uczniów Szkoły Podstawowej w Brzezinach została bł. Karolina Kozkówna. 29 marca Radni Gminy Lubartów jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie.

Nazwana patronką młodzieży, błogosławiona Karolina Kózkówna zginęła śmiercią męczeńską 18 listopada 1914 r., mając zaledwie 16 lat. Papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji zmarłej 10 czerwca 1987 r. Błogosławiona Karolina Kózkówna jest patronką wielu szkół, stowarzyszeń, dzieł, diecezji, a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc.

O nadanie patronatu Szkole Podstawowej w Brzezinach imieniem błogosławionej Karoliny Kózkówny, wnioskowali: dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. 29 marca podczas sesji Rady Gminy Lubartów, jednogłośnie uchwała w sprawie nadania imienia palcówce w Brzezinach, została podjęta przez radnych.

Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Brzezinach odbędzie się 10 czerwca 2019 r., w 32. rocznicę beatyfikacji błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Zdjęcia udostępnione przez Tygodnik Lokalny „Wspólnota Lubartowska”

 

on 05 kwiecień 2019
Odsłony: 785