bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Zamanifestujmy swój patriotyzm

Drugiego maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to polskie święto ustanowione w 2004 roku. To szczególny dzień, w którym Polacy manifestują swój patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.

Najczęstszym i najprostszym wyrazem tego jest wywieszanie biało-czerwonej flagi na zewnątrz różnego rodzaju budynków, zarówno tych o charakterze publicznym, jak i prywatnych.

Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść zachęca mieszkańców miejscowości położonych na terenie gminy do czynnego udziału w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech budynki użyteczności publicznej i domy na terenie Gminy Lubartów przyozdobi jak największa liczba biało-czerwonych flag.

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Lubartowie obchody ze względu na pandemię będą miały symboliczny charakter. O godzinie 10.30 w Bazylice Św. Anny rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem delegacji samorządów, w tym Gminy Lubartów. O godzinie 11.30 nastąpi symboliczne złożenie kwiatów przez przedstawicieli samorządów, pod płytą pamiątkową na budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

on 30 kwiecień 2021
Odsłony: 121