bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Lubartowscy strażacy przeprowadzili się do Wincentowa

Od 16 kwietnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie funkcjonuje w nowym miejscu. Strażacy przenieśli się na teren Gminy Lubartów. Aktualny adres to Wincentów 112 (zjazd z ul. gen. F. Kleeberga na „starą obwodnicę” do końca drogi).

We wtorek 20 kwietnia przed nową siedzibą odbyła się pierwsza zmiana służby z podniesieniem flagi państwowej. Uroczystość odbyła się z udziałem kadry komendy oraz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego.

Budowa nowej komendy została zrealizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”, w ramach zadania pod nazwą „Budowa Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie z bazą ratowniczo-gaśniczych kontenerów wymiennych”.

Dzięki inwestycji powstał nowy obiekt w skład, którego wchodzą: budynek administracyjno-biurowy wraz z pomieszczeniami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i garażami, baza kontenerowa, boisko wielofunkcyjne, ściana wspinaczkowa oraz wspinalnia. Zastosowano nowoczesne rozwiązania z odnawialnymi źródłami energii, m.in. instalacje solarną i fotowoltaiczną, które znacznie obniżą koszty eksploatacji budynków. Nowy obiekt zdecydowanie poprawi komfort pracy strażaków oraz warunki utrzymania sprzętu pożarniczego i specjalistycznego. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 19,5 mln złotych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie informuje, że kontakt telefoniczny i email pozostają bez zmian. Dane kontaktowe: tel. 81 855 30 81, tel. 81 855 30 82, faks 81 855 28 82, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Foto. Katarzyna Wójcik/„Lubartowiak”

on 22 kwiecień 2021
Odsłony: 166