bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Setne urodziny mieszkanki Gminy Lubartów

Dwudziestego piątego marca w miejscowości Nowodwór-Piaski odbyła się miła uroczystość. Mieszkająca tam Janina Lipska świętowała setną rocznicę urodzin. Dostojna jubilatka jest w dobrej kondycji zdrowotnej, mieszka z rodziną i zachowała doskonałą pamięć.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne, okolicznościowe spotkanie nie mogło zgromadzić większej liczby gości. Panią Janinę odwiedzili przedstawiciele gminnego samorządu – Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska oraz radny Rady Gminy Lubartów i jednocześnie sołtys sołectwa Nowodwór-Piaski Aleksander Woliński.

Nie obyło się bez prezentów dla jubilatki, okolicznościowych listów, w tym od Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia oraz przede wszystkim życzeń wielu kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Janina Lipska pochodzi z Annoboru, a w miejscowości Nowodwór-Piaski mieszka od 1939 roku. Doczekała się dwójki dzieci, czwórki wnuków i szóstki prawnuków. Przez całe swe młodzieńcze i dorosłe życie pracowała w gospodarstwie.

on 25 marzec 2021
Odsłony: 299