Dzień Sołtysa

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Gmina Lubartów należąca do gmin wiejskich przyłącza się do świętowania tego wydarzenia. Na terenie gminy zlokalizowane są 24 miejscowości wiejskie. W celu realizacji zadań administracyjnych teren ten został podzielony na 23 sołectwa. Ich obszar na ogół pokrywa się z zasięgiem administracyjnym poszczególnych miejscowości.

Wyjątek stanowią tutaj wsie Annobór i Annobór-Kolonia, dla których utworzono jedno wspólne sołectwo. Na naszym terenie mamy 12 sołtysów i 11 sołtysek.

Od 1990 roku sołtys jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy, sołectwa. Sołtys jest wybierany przez zebranie wiejskie. Jego działalność wspiera rada sołecka. Sołtys korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Z okazji Dnia Sołtysa, władze Gminy Lubartów składają sołtysom z terenu Gminy Lubartów najserdeczniejsze życzenia – zdrowia i szczęścia. Niech satysfakcja z pracy na rzecz lokalnej społeczności towarzyszy Waszym codziennym działaniom.

Sołtysi z terenu Gminy Lubartów:
Annobór – Barbara Mitrus
Baranówka – Anna Dobrzyńska