XL edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w Gminie Lubartów

Dnia 22 lutego 2017 roku w świetlicy Urzędu Gminy Lubartów zorganizowane zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W bieżącym roku była to już XL edycja turnieju.

W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Lubartów.

Konkurs otworzył w imieniu Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia Zastępca Dariusz Trąbka. Witając uczestników, wyraził potrzebę pogłębiania wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii pożarnictwa i ruchu strażackiego oraz przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru, innych zdarzeń, a także praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Na eliminacjach gminnych konkursu poszczególne szkoły reprezentowane były przez:
Szkoła Podstawowa w Annoborze – Mateusz Kucharzyk, Adrian Cybul.
Szkoła Podstawowa w Brzezinach – Laura Jędryszka, Szymon Michalik.
Szkoła Podstawowa w Łucce – Kinga Smolińska, Stanisław Karczmarz.
Szkoła Podstawowa w Mieczysławce – Bartosz Mysiak, Magdalena Szałata.
Szkoła Podstawowa w Skrobowie – Karol Dziedzic, Krzysztof Domiński.
Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie – Przemysław Marzec, Bartłomiej Gdula.
Szkoła Podstawowa w Nowodworze – Weronika Pindłowska, Maja Maciosz-Harasim.
Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej – Igor Bocheński, Natalia Przysiadła.
Gimnazjum w Łucce – Sebastian Wronisz, Piotr Barwiński, Karolina Melchior.
Gimnazjum w Skrobowie – Natalia Kurek, Milena Mucha, Julia Tarczyńska.

Współzawodnictwo podzielone było na część pisemną i ustną. Końcowe wyniki eliminacji gminnych przedstawiają się następująco:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych:1. Krzysztof Domiński, 2. Karol Dziedzic (obaj SP w Skrobowie), 3. Laura Jędryszka (SP w Brzezinach).
II grupa – uczniowie gimnazjów: 1. Sebastian Wronisz, 2. Piotr Barwiński (obaj Gimnazjum w Łucce), 3. Julia Tarczyńska (Gimnazjum w Skrobowie).

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii: Krzysztof Domiński (Szkoła Podstawowa w Skrobowie) oraz Sebastian Wronisz (Gimnazjum w Łucce).

Laureaci pierwszych trzech miejsc w obu grupach otrzymali nagrody rzeczowe, tj. sprzęt sportowy ufundowany przez Gminę Lubartów, który wraz z dyplomami dla wszystkich uczestników eliminacji wręczył Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka. Dla każdego uczestnika przygotowany był słodki poczęstunek oraz upominek.

Nad sprawnym przebiegiem eliminacji gminnych czuwało jury w składzie: Mirosław Budzyński, Agnieszka Chojnacka, Ewelina Czubacka, Magdalena Kożuch oraz Robert Romanek.

Na zakończenie, przyłączając się do akcji organizowanej przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem „Nie dla czadu” wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali ulotki informacyjne.

on 24 luty 2017