bip logo pomn1 grad

ePUAP www

XII Gminny Konkurs Muzyczny „Szkolne Kolędowanie”

Na początku stycznia, już po raz trzynasty odbył się w Szkole Podstawowej w Annoborze gminny konkurs kolęd i pastorałek ,,Szkolne kolędowanie”. Jego uczestnikami byli uczniowie z klas 0-III. Celem konkursu było promowanie młodych talentów i  kreatywności artystycznej dzieci, integracja uczniów z Gminy Lubartów, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele dziewięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Lubartów. Występy oceniało jury w składzie: ks. Paweł Ciosmak – wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie, Paweł Pasikowski – nauczyciel II LO w Lubartowie, a także pełniący funkcję organisty w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie oraz Tadeusz Wiak – radny Gminy Lubartów.

Nagrodzeni zostali soliści w 4 kategoriach wiekowych.

Kategoria odział przedszkolny:
I miejsce Amelia Paluszek (SP Wandzin)
II miejsce Mateusz Kamiński (SP Wólka Rokicka)
III miejsce Nikola Furtak (SP Brzeziny)

Kategoria klasa I:
I miejsce Alicja Reszka (SP Łucka)
II miejsce Hanna Błaszczak (SP Annobór)
III miejsce Amelia Budka (SP Wólka Rokicka)

Kategoria klasa II:
I miejsce Anna Brzozowska (SP Brzeziny)
II miejsce Aneta Mazurek (SP Wólka Rokicka)
III miejsce Kamil Gdula (SP Szczekarków)

Kategoria klasa III:
I miejsce Hanna Wierzchoń (SP Annobór)
II miejsce Paulina Wróbel (SP Skrobów)
III miejsce Karolina Jarzyna (SP Nowodwór).

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, których sponsorem był Wójt Gminy Lubartów Krzysztof  Kopyść. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

on 27 styczeń 2017
Odsłony: 911