bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Laureaci konkursu English High Flier w Gimnazjum w Skrobowie

Pod koniec ubiegłego roku obyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Wzięło w niej udział 8373 uczniów z 358 szkół, wśród których wyłoniono 151 laureatów.

Konkurs okazał się być fantastycznym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli z Gimnazjum w Skrobowie. Uczniowie po raz pierwszy zdecydowali się wziąć udział w tym konkursie. I jak się okazało było warto, ponieważ w 16 osobowej grupie jest dwoje laureatów. Damian Cyranek, uczeń klasy III Gimnazjum w Skrobowie dołączył do grona laureatów na szczeblu wojewódzkim, zajmując jednocześnie drugie miejsce w rankingu krajowym. Damian otrzymał również nagrodę I stopnia czyli tygodniowy pobyt na obozie wypoczynkowo-naukowym w Serpelicach nad Bugiem. Natomiast Alicja Szczęśniak, uczennica klasy I została laureatem zajmując I miejsce w województwie i XI miejsce w kraju. Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Wojciech Brzozowski z I klasy Gimnazjum – II miejsce w województwie, Oliwia Cyranek z klasy III – II miejsce w województwie oraz Maja Nieznaj z III klasy – VIII miejsce w województwie.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Konkurs jest świetnym instrumentem motywującym uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.  

on 13 styczeń 2017
Odsłony: 1016