bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dożynki gminne z "Czadomanem" i "Łobuzami"

Tłumy mieszkańców Gminy Lubartów i gości przybyły na wspólną zabawę podczas tegorocznych Dożynek Gminy Lubartów. W niedzielę, 14 sierpnia br. na scenie boiska LKS w Skrobowie koncertowały cieszące aktualnie popularnością, zespoły discopolowe.

Zanim jednak gwiazda wieczoru zawładnęła sceną, organizatorzy tegorocznych Dożynek Gminnych w Skrobowie przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników imprezy. Około godz. 14:30 odbył się wyścig traktorków samoróbek. Zadaniem jego uczestników było podpięcie przyczepy z kostkami prasowanej słomy, przejechaniu slalomu i zaparkowaniu tyłem w wyznaczonym miejscu.

Następnie goście dożynek mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu grupy artystek z Gimnazjum w Skrobowie, a później wziąć udział w tradycyjnej już konkurencji rzutu gumowcem. Podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci wesołego miasteczka czy konkursów i zabaw. Tuż po godz. 17 odbył się pokaz strongman, którego uczestnicy mogli czynnie sprawdzić poziom swojej siły mięśniowej w podnoszeniu ciężarów, a dla śmiałków - w podnoszeniu samochodu czy przewracaniu opony. O godz. 19 na scenie zaprezentował się Kabaret "Zachodni". Godzinę później największe swoje przeboje, m.in. piosenkę "Ona czuje we mnie piniądz", zaśpiewał zespół "Łobuzy".

Z kolei tuż po godz. 21 scena należała do gwiazdy wieczoru - "Czadomana", który zachwycił publiczność takimi kawałkami, jak „Ruda tańczy ja szalona” czy „Chodź na kolana”. Uwieńczeniem niedzielnych uroczystości dożynkowych był pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami.

on 17 sierpień 2016
Odsłony: 2503