bip logo pomn1 grad

ePUAP www

„Rokiczanka” na planie nowego teledysku

„Oj, zagraj mi, muzyko!” to tytuł piosenki i zarazem najnowszej płyty zespołu „Rokiczanka”. Obecnie w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie powstaje czwarty teledysk grupy. Efekty poznamy 12 września br. podczas premiery płyty oraz planowanego jubileuszu 15-lecia działalności zespołu.

„Rokiczanka” jest prężnie działającą grupą pasjonatów polskiej muzyki ludowej.

W 2011 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „W moim ogródecku”.  Teledysk o tym samym tytule osiągnął blisko 8 mln wyświetleń na „YouTube”. Kolejne wideoklipy do piosenek: „Lipka”, „To i hola” „Lubartowska ty ziemico”, a także najnowszy pt. „Oj, zagraj mi muzyko!”, powstały w malowniczej przestrzeni lubelskiego skansenu. Przy zespole działa także grupa dziecięco-młodzieżowa „Mała Rokiczanka”, która również wydała swój album.

Najnowszy teledysk będzie zapowiedzią kolejnej płyty „Rokiczanki”. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla nas rodzimy zespół. Grupa pracuje nad swoim piątym teledyskiem, tym razem do piosenki „Od wschodu słoneczka”, który będzie miał swoją premierę tej jesieni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmu z planu zdjęciowego „Rokiczanki” do teledysku „Oj, zagraj mi, muzyko!”.

 

on 03 sierpień 2016
Odsłony: 4265