bip logo pomn1 grad

ePUAP www

W sobotę 20 maja w lubartowskim Ratuszu odbyło się niecodzienne spotkanie. Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Lubartów i Gminy Miasto Lubartów wręczyli medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. To wyjątkowe wyróżnienie spotkało siedem par, w tym jedną z terenu Gminy Lubartów.

Opublikowano: 23 maj 2017
Odsłony: 400
Czytaj więcej

Rekultywacja nieczynnych składowisk, budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów, demontaż, zbiórka i utylizacja azbestu z pokryć dachowych, a przede wszystkim budowa nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej.

Opublikowano: 12 maj 2017
Odsłony: 139
Czytaj więcej

Troska o naszą planetę i związana z nią ekologia nie są obojętne uczniom Szkoły Podstawowej w Mieczysławce. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do konkursu ekologicznego, zorganizowanego przez Sylwię Filipek z okazji „Dnia Ziemi”.

Opublikowano: 05 maj 2017
Odsłony: 261
Czytaj więcej

W niedzielę 30 kwietnia w Niedźwiadzie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Ostrówek, Ostrów Lubelski, Uścimów, Serniki, Lubartów i Niedźwiada. Z terenu Gminy Lubartów w zawodach uczestniczyły 2 drużyny żeńskie – OSP Wólka Rokicka i OSP Brzeziny oraz 5 drużyn męskich.

Opublikowano: 05 maj 2017
Odsłony: 349
Czytaj więcej

Gminne eliminacje XVII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2017” zorganizowano 24 kwietnia w Urzędzie Gminy Lubartów. Drużyna ze Skrobowa zakwalifikowała się do finału powiatowego.

Opublikowano: 27 kwiecień 2017
Odsłony: 874
Czytaj więcej

Ruszyła budowa basenu w Wólce Rokickiej. Obecnie prowadzone są roboty ziemne związane z wykopami fundamentowymi. Poniżej przedstawiamy kilka rysunków przedstawiających wizualizację obiektu.

Opublikowano: 25 kwiecień 2017
Odsłony: 1338
Czytaj więcej

W piątek 24 marca grupa uczniów z Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Łucce przybyła do UMCS-u na zaproszenie złożone na ręce dyrektora Stanisława Janusza Rogali przez Dziekana Wydziału Chemii UMCS prof. Anną Deryło- Marczewską.

Opublikowano: 13 kwiecień 2017
Odsłony: 483
Czytaj więcej

W poniedziałek 3 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce odbył się VII Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci oraz promowanie aktywności twórczej wśród uczniów. Dla młodych wykonawców to także zachęta do dalszego doskonalenia sprawności wokalnych i lingwistycznych.

Opublikowano: 12 kwiecień 2017
Odsłony: 387
Czytaj więcej